Červenec 2008

Lovci pokladů - o filmu

5. července 2008 v 15:53 Lovci pokladů
Lovci pokladů - National Treasure
Originální název: National Treasure
Motto: Nicolas Cage pátrá po obrovském pokladu ve výpravném dobrodružném filmu.
Typ filmu: Akční, Dobrodružný, Thriller
Rok výroby: 2004
Režie: Jon Turteltaub
Hrají:

Lovci pokladů (TV) - o filmu

5. července 2008 v 15:45 Lovci pokladů (seriál)
Lovci pokladů (TV) - Relic hunter
Originální název: Relic hunter
Motto: TV seriál (1999 - 2002)
Typ filmu: Akční, Dobrodružný, Fantasy, Mystery, Sci-Fi
Rok výroby: 1999
Hrají: Tia Carrere, Christien Anholt, Lindy Booth, Tanja Reichert, Thomas Kretschmann, Steven Bauer, Jeff Wincott, Joseph Scoren, John Schneider, Juan Carlos Velis, Louis Mandylor, Elias Zarou, Simon MacCorkindale, Carlo Rota, Jean-Marc Bellu, Ho Chow, Tony Rosato, Nancy Anne Sakovich, Yan Feldman, Michael A. Miranda, John Novak, Jack Langedijk, Less Clack, Miglen Mirtchev, Ed Stoppard, Miguel Fernandes, Coralie Revel, Rena Mero, Carim Messalti, Alain Barbier
Popis: Hlavní postavu Sydney Fox hraje mezinárodní superstar (Tia Carrere, známá z filmu Waynův svět, kde si zahrála čínskou zpěvačku Cassandru, a z parodie na akční filmy Pravdivé lži, kde si zahrála po boku Arnolda Schwarzeneggera.

Sydney Fox je neortodoxní profesorka historie s nezkrotnou touhou po vzrušení a vášní pro dobrodružství. Projíždí zeměkouli křížem krážem, proplouvá nebezpečím, řítí se za nejznámějšími světovými záhadami, ztracenými poklady a odcizenými vzácnými artefakty všech věků a koutů světa. Díky svým odborným znalostem a dobré pověsti je velice vyhledávána rozmanitými zaměstnavateli. Patří mezi ně tajné vládní agentury, soukromí sběratelé, muzejní kurátoři, soudní vykonavatelé, náboženské osobnosti, politici, nekonformní boháči, fanatici, nebo dokonce zloději. Všichni vkládají enormní naděje do jejích neobyčejných schopností nalézt to, co oni sami nemohou.
Jejím pomocníkem je učitelský asistent Nigel Bailey (Christian Anholt). Tento asi dvacetiletý atraktivní Brit v sobě nezapře intelektuála, mnohdy Sydney doprovází na misiích proti její vůli. Vždy se nečekaně ocitne se Sydney v akci, pokaždé je beznadějně mimo, komplikuje cestu a přivádí je oba do nebezpečí. Vypadá to, že by měl raději zůstat v zaprášené knihovně, hltat staré antické rukopisy než se courat po světě, vyhýbat se kulkám a plazit se úzkými tunely. Jenže on je neschopný šaramantní lovkyni pokladů říci "ne".

I na univerzitě má Sydney pomocníka. Spolehlivou sekretářku Claudii, která se ne vždy může spolehnout na Sydniina a Nigelova profesionální osvědčení. Jejich pátrání urychluje pomocí moderní vědy a trendů popové společnosti, a udržuje tak oba akademiky v rovině současného světa.

Garfield 2 - o filmu

5. července 2008 v 15:40 Garfield
Garfield 2 - Garfield: A Tail of Two Kitties
Originální název: Garfield: A Tail of Two Kitties
Motto: Jeho královská výsost je zpět...
Typ filmu: Animovaný, Komedie, Rodinný
Rok výroby: 2006
Režie: Tim Hill
Hrají: Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt, Billy Connolly, Bill Murray, JB Blanc, Roscoe Lee Browne, Bob Hoskins, Sharon Osbourne, Tim Curry, Jane Horrocks, Richard E. Grant, Vinnie Jones, Rhys Ifans, Ian Abercrombie, Roger Rees, Lucy Davis, Lena Cardwell, Veronica Alicino, Jane Carr, Oliver Muirhead, Vernee Watson-Johnson, Russell Milton, Ben Falcone, Bryce Lenon, Judith Shekoni, Melanie Tolbert, David Kallaway, Brian Manis, Greg Ellis, Joe Pasquale
Popis: GARFIELD, všemi milovaný kocour, odjíždí do Evropy. Cestuje společně se svým věrným parťákem psem ODIE, aby překvapili svého páníčka JONA (BRECKIN MEYER), který je právě s přítelkyní LIZ (JENNIFER LOVE HEWITT) v Londýně. V zemi Big Benu, Buckinghamského paláce, Scotland Yardu a především "fish and chips", začíná Garfieldovo skutečné dobrodružství, když dojde k jeho záměně za PRINCE, královskou kočku (vypadá náhodou úplně stejně jako Garfield), která po své zesnulé paničce Lady Eleanor právě zdědila zámek Carlyle.

To je ale obrovské zklamání pro jejího synovce Lorda Dargise (BILLY CONNOLY), který si na veškerý její majetek dělal zálusk. GARFIELD si žije královsky jako "Kočka z Carlyle", má vlastního komorníka Smitheeho (IAN ABERCROMBIE) a poddané ze všech koutů světa jako Winstona, (velmi) anglického buldoga, McBunnyho, jinak skotského zajíce, Nigela, fretku z Pandžábu, španělského býka Bolero, myš s podivným jménem Já, Claudius, která cituje Shakespeara, a nakonec francouzskou husičku Christophe. Zatím si pravý PRINCE užívá obyčejného života, tu skočí do hospůdky, tu si pochutná na lasagních. a líbí se mu to čím dál víc. Lord Dargis, který utřel nos, se chce pochopitelně PRINCE/GARFIELDA za každou cenu zbavit.

Garfieldův nový, krásný a lepší svět se tak brzo změní na místo, v němž síly dobra a zla svedou rozhodující bitvu o právo na důstojný kočičí život. 260 milionů čtenářů 2 600 deníků po celém světě se denně směje nad Garfieldovými hláškami typu: "Byl bych radši, kdyby rána začínala později", nebo: "Raději bych se rochnil jako prase, než abych pracoval". Garfield se po fenomenálním úspěchu na plátnech kin - jen v České republice a Slovensku utržil 25 miliónů korun a přišlo na něj 320 000 diváků - vrací v rodinném "akčním" filmu GARFIELD 2.

Garfield ve filmu - o filmu

5. července 2008 v 15:27 Garfield
Garfield ve filmu - Garfield in Movie
Originální název: Garfield in Movie
Motto: Nejlínější kočka na světě má konečně důvod vstát ze svého křesla
Typ filmu: Animovaný, Komedie, Rodinný
Rok výroby: 2004
Režie: Peter Hewitt
Hrají: Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt, Stephen Tobolowsky, Bill Murray, Nick Cannon, Alan Cumming, Debra Messing, Richard Kind, Alyson Stoner, Evan Arnold, Mark Christopher Lawrence, Vanessa Christelle, Daamen J. Krall, Rufus Gifford, Randee Reicher, Ryan McKasson, Susan Moore, Eve Brent, Bill Hoag, Michael Monks, Mel Rodriguez, Juliette Goglia, Ben Kronen, Fabio Serafini, Jerry Hauck, Jerry Giles, Evan Helmuth, Annalea Rawicz, Danny Gil, Leyna Nguyen
Popis: GARFIELD, všemi milovaný kocour, nemůže mít život sladší. Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého nebohého pána Jona (BRECKIN MEYER). Garfield je pánem vesmíru. Zamilovaný Jon opět - jako již mnohokrát v poslední době - vezme Garfielda ke krásné veterinářce Lize Wilsonové (JENNIFER LOVE HEWITT). Ta jako vždy konstatuje, že Garfieldovi vůbec nic nechybí, "je to prostě jen spokojená tlustá kočka". Jon od ní tentokrát dostane živé, ocasem vrtící, stvoření, které Garfield ve svém životě rozhodně nepostrádal. "Garfielde, seznam se s Odie, že je to roztomilá fenka." Vtipný kocour zůstane poprvé ve svých devíti životech beze slova.

Garfield řeší situaci slovy: "VEN, ZPROPADENÝ PSE!". Vyžene Odie do velkoměsta, kde fenka mizí v ďábelských spárech místní celebrity Happyho Chapmana (STEPHEN TOBOLOWSKY). Řekli byste, že se Garfield bude radovat. Ale když si do sebe zamilovaný kocour uvědomí, co vše způsobil, jde do sebe. Rozloučí se se sladkou zahálkou a vrhne se do akce. Vyrazí na neuvěřitelnou misi: zachránit Odie!

Toto dobrodružství spojí Jona a Liz stejně tak jako Garfieldovy kočičí kamarády Nermala a Arlene. Ale - co je nejdůležitější - dá dohromady Garfielda s Odie, která - ačkoli by to vybíravý kocour nikdy nepřiznal - je opravdu jeho nejlepší kamarádka.

260 milionů čtenářů 2.600 deníků po celém světě se denně směje nad Garfieldovými hláškami jako "byl bych radši, kdyby rána začínala později" nebo "raději bych se rochnil jako prase, než abych pracoval". Nyní se Garfield proslavuje jako hvězda v počítačově animovaném akčním filmu.

HSM 2 - o filmu

5. července 2008 v 15:19 High school musical 2
Muzikál ze střední 2 - High School Musical 2
Originální název: High School Musical 2
Typ filmu: Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2007
Režie: Kenny Ortega
Hrají: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Bleu, Monique Coleman, Bart Johnson, Alyson Reed, Chris Warren Jr., Ryne Sanborn, Olesya Rulin, Miley Cyrus, Leslie Wing, Mark L. Taylor, Robert Curtis Brown, Jessica Tuck, Kaycee Stroh, Tanya Chisholm, Kelli Baker, McCall Clark, Jaymz Tuaileva, Annette Wright, K. Danor Gerald, Charan Prabhakar, Dave Fox, David Nibley, Charles Hajek, Charles Klapow, Sarah K. Aezer, Danny Axley
Popis: Láska Gabrielly a Troye trvá i o prázdninách, kdy si s partou spolužáků přivydělávají v místním klubu který vlastní rodiče Sharpay a Ryana. Jejich společnou vášní je muzika, a tak není divu, že se přihlásí do pěvecké soutěže, kterou jim bude komplikovat hádka kvůli Sharpay. Gabrielle se nelíbí že Sharpay koketuje s Troyem a on se nechá ovládat. Gabriella se s Troyem na chvíli odloučí a Troy se pohádá se svým týmem Tygři.

Troy řekne Sharpey co opravdu chce. Sharpay je uplně zaskočena protože toto nečekla. Tento rozhovor slyšela Kelsi a řekne to Chadovi a Ryanovi který se stal jedn z týmu Tygři. Troy bude za Tygrama a omluví se jim a Ryan mu domluví aby zpíval se Sharpay v soutěži a Troy to přijme. Místo Sharpey bude zpívat Gabriella a zase se dají s Troyem dohromady. A vše skončila jak má. Troy je zase s Gabriellou a má zpátky i svůj tým Tygři.

HSM - o filmu

5. července 2008 v 15:10 High school musical


Originální název: High School Musical
Typ filmu: Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2006
Režie: Kenny Ortega
Hrají: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Alyson Reed, Corbin Bleu, Monique Coleman, Olesya Rulin, Chris Warren Jr., Bart Johnson, Ryne Sanborn, Leslie Wing, Socorro Herrera, Joey Miyashima, Dutch Whitlock, Ryan Templeman, Irene Santiago, Joyce Cohen, Kaycee Stroh, Brett Yoder, Sarah K. Aezer, Amanda Garrett, Anne Kathryn Parma, Nick Whitaker, Falon Grace, Sami Roe, Melissa Hildebrant, Charles Klapow, Brad Tobler, David Huff
Popis: High School Musical je americký "udělaný-pro televizi" hudební film, publikovaný a distributovaný Disney. Byl vydán 20.1.2006.

Film byl jeden z nejúspěšnějších na Disney Channel Original Movies, publikovaný s pokračováním a delimitací potvrzen,í a soundtrackem, který byl komerčně nejúspěšnějším albem roku 2006.

Film byl jeden z nejvice uspesnych na Disney kanálu Originalnich filmu, publikovany s pokracovanim zatvrzelý vedlejsi produkt, a zvukovy zaznam, ktery byl nejvice komerecne-uspesne album roku 2006.

High School Musical je příběh dvou středoškoláků: Troye Boltona, kapitána basketballového družstva a Gabrielly Montézové, právě přistěhované, stydlivé studentky, která vyniká v matematice a vědě. Společně se účastní školního muzikálu. Navzdory ostatních studentů, kteří se snaží překazit jejich sny, Troy a Gabriella dále přetrvávají a povzbuzují ostatní okolo.

Charmed - o filmu

5. července 2008 v 14:59 Charmed
Čarodějky (TV) - Charmed
Originální název: Charmed
Motto: TV seriál 1998 - 2006
Typ filmu: Drama, Fantasy, Komedie, Mystery, Romantický
Rok výroby: 1998
Popis: Phoebe (Alyssa Milano) prišla v New Yorku o práci a tak se vrací do San Francisca, aby bydlela se svými sestrami. Její starší sestra Piper (Holly Marie Combs) ji přivítá s nadšením, ale nejstarší z nich Prue (Shannen Doherty) ne. Obviňuje Phoebe z toho, že kvůli ní sa jí rozpadl vztah. Ještě v ten samý večer si Phoebe a Piper hrají se starou spiritualistickou tabulkou a najednou její ručička začne ukazovat sama od sebe písmena, z ktorých vznikne slovo podkroví. Phoebe se tam vydá a najde tam starou, rodinnou knihu kouzel. Přecte z ní zaklínadlo a to obnoví moc všech sester, ktoré jejich babička uspala když byli ještě malé. Na druhý den sestry zjistí, že každá z nich má jinou schopnost. Prue má telekinetické schopnosti, Piper umí zmrazovat čas, Phoebe míva predtuchy budoucnosti. Brzy sa ukáže že není vše takouvé jednoduché jako to na první pohled vypadá.

Hannah Montana - o filmu

5. července 2008 v 14:51 Hannah Montana
Hannah Montana - Hannah Montana
Originální název: Hannah Montana
Typ filmu: Hudební, Komedie, Rodinný
Rok výroby: 2006
Hrají: Miley Cyrus, Emily Osment, Jason Earles, Billy Ray Cyrus, Mitchel Musso, Cody Linley,Morgan York, Selena Gomez, Dolly Parton, Camryn Manheim, Moises Arias, Shanica Knowles, Anna Maria Perez de Tagle, Frances Callier, Romi Dames, Greg Baker, Andre Kinney, Noah Lindsey Cyrus, Patrick Ryan Anderson, Jack Taylor, Erin Matthews, Peter Allen Vogt, Andrew Caldwell, R. Brandon Johnson, Michael Kagan, Cutter Garcia, David Haack, Bianca Brockl, Lisa Kushell, Vicki Lawrence
Popis: Vypráví o holce, Miley, která je v normální dívkou, žijící běžný život s kamarady atd. Na druhé straně je velmi slavná popová zpěvačka Hannah Montana a ví to o ní jen ti nejbližši, její kamarádka Lily, kamarad Oliver a Lesley, bratr Jake a tata.

H2o - o filmu

4. července 2008 v 10:06 H2O - stačí přidat vodu
H2o - Stačí přidat vodu - H2O: Just Add Water

Originální název:
H2O: Just Add Water
Rok výroby: 2006
Hrají: Cariba Heine, Phoebe Tonkin, Claire Holt, Angus McLaren, Cleo Massey, Trent Sullivan, Burgess Abernethy, Annabelle Stevenson, Alice Hunter, Christine Amor, Christopher Poree, Lara Cox, Ariu Lang Sio, Caroline Kennison, Jared Robinson, Jamie Timony, Deborah Coulls, Alan David Lee, Joey Massey, Joss McWilliam, Samuel Nolan

Popis: H2O - Stačí přidat vodu je seriál o třech dívkách jménem Rikki, Emma a Cleo. Jednoho dne se vydají na tajemný ostrov Mako a jejich život se najednou obrátí naruby. Při jakémkoli kontaktu s vodou jim totiž narostou ploutve - zkrátka se z nich stanou mořské panny. To má samozřejmě své výhody i nevýhody. O jejich malém tajemství neví totiž ani jejich vlastní rodiče. Jenom jejich dobrý kámoš Lewis. Společně prožívají stále kouzelná a napínavá dobrodružství.