Aneta

7. května 2007 v 19:44 |  Aneta Langerová
Aneta Langerová je nadějná, velice populární zpěvačka, která se proslavila díky soutěži Česko hledá Superstar v roce 2005, rychle se dokázala zorientovat na české hudební scéně a v současnosti hraje a zpívá se svou vlastní kapelou. Získala si tisíce lidí nejen svým úžasným zpěvem a nezaměnitelnou barvou hlasu, ale hlavně svou upřímností a přirozeností.
Narodila se 26. listopadu 1986, nyní žije v Říčanech. V osmi letech se začala učit hrát na kytaru. Když chodila na hodiny hry na kytaru, chtěli po ní, aby k tomu zpívala. Odtud už byl jen krůček k tomu stát se členkou říčanského sboru Bardáček. První učitelkou a posluchačkou ji byla máma a sestra. Také má staršího bratra Nikolu, který ji dělá manažéra. Nyní studuje Obchodní akademii.Ekonomika a zvlášť zahraniční obchod ji opravdu baví. Učí se anglicky a německy. Zúčastnila se pořadu Rozjezdy pro hvězdy, kde ve finále vyhrála druhé místo. Se setrou vyhrály v pořadu DO-RE-MI.
Ve čtrnácti letech se stala členkou skupiny SPB. To byla velká škola. Zvykla si pravidelně zpívat a také si zvykla na kontakt s diváky. Pak přišla soutěž Česko hledá SuperStar, do které se na konci roku 2003 přihlásila a ve svých sedmnácti letech ji úspěšně absolvovala. V noci 20. června 2004 se stala vítězkou prvního českého ročníku.
První deska zpěvačky Anety Langerové, Spousta andělů, dokazuje, že vyhrát televizní soutěž Česko hledá SuperStar neznamená, že člověk má jen charisma a nikoliv talent. Ona má obojí, především ale to druhé. Práce ve studiu Vyžlovka při nahrávání prvního CD ji příliš nezaskočila. Když nahrávala své party, byla v něm pět dnů v kuse. Nejosobnější vztah má Aneta k písni Voda živá, kterou pro ni složil Michal Hrůza z Ready Kirken. Sešli se, on ji tu písničku, která byla tehdy ještě nazpívána svahilsky, pustil, a začali se bavit o svých představách. Mluvili strašně dlouho, takže se v ní objevuje spousta osobních věcí. Aneta přiznává, že v každé písničce je něco osobního.
Aneta ráda hraje na kytaru. Má za sebou desítky vyprodaných koncertů a boduje snad všude. Její písničky se stále drží na předních příčkách hitparád.
Byla dosud známá tím, že nechodí do žádných TV estrád. Rozhodla se však podpořit legální stahování hudby. Stala se tváří firmy Apple, která má největší on-line prodejnu hudby na světě. Celá kampaň nese název "Poslouchej hudbu i legálně''. Slibuje podporu legálního stahování hudby z internetu.
Během února 2005 dala Aneta dohromady svou vlastní kapelu ve složení Maťo Mišík (kytara), Marek Zelený (baskytara), Honza Jaško (bicí) a a.m.Almela (kytara), který byl posléze vystřídán Markem Svobodou, a vystoupila na svém prvním vlastním placeném koncertě v Akropoli.
Její motto zní : "Neohrnuj nad lidmi nos, když jdeš nahoru, potkáš je až půjdeš dolů!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Aneta

Ano, je super 42.9% (3)
Ale jo ujde 42.9% (3)
moc ne 14.3% (1)
Vůbec ne. Fůůůůj 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama